کد خبر: ۳۵۸۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
دولت انگلستان در نظر دارد برای سال آینده تولید گوش پاک کن و نی های پلاستیکی را متوقف کند.
زیست بوم- محیط زیست/ عطیه کاظمی مجرد: به گزارش گاردین دو دهه پس از تولید گوش پاکن، متخصصاان اعلام کردند که به هیچ وجه آن را در گوش خود نگذارید و این یک خطر عموومی است، ولی همچنان تولید آن ادامه دارد. دولت انگلستان در نظر دارد برای سال آینده تولید گوش پاک کن و نی های پلاستیکی را متوقف کند. 

گوش پاک کن ها کوچک، سخت و ریز هستند و برای موجودات دریایی که بعضی اوقات آنها را می خورند، خطرناک است و هرچه زودتر از شر آن ها خلاص شویم،بهتر است. همین امر برای همزن های پلاستیکی قهوه و نی های پلاستیکی وجود دارد که در سال جاری  در انگلستان 8.5 میلیارد دلار  فروخته شده است.  البته به توصیه دندانپزشکان استفاده از نی های پلاستیکی برای نوشیدنی های شیرین مفید است و مانع تماس آن با دندان ها شده و به راحتی به گلو می رسد.
در اینجا  محصوالت پلاستیکی را نام می بریم  که هر مسئول محیط زیست  باید به دنبال ممنوعیت آن باشد؟
1.    بسته بندی های غیر قابل بازیافت

 قوطی های فلزی، شیشه و کاغذ بله؛ اما کیسه فریزر به  هیچ  وجه!  تولید کنندگان و خرده فروشان باید مجبور شوند هر قطعه ای از بسته بندی، را برچسب گذاری کنند، بنابراین ما می دانیم که چه کاری باید با آن ها انجام دهیم تا کمتر در حوضچه های دریایی دیده شود و آلودگی کاهش یابد.

2.    کیسه فریزر

ما بیش از یک میلیون تن در سال کیسه فریزر استفاده می کنیم که بیشتر آنها بازیافت نمی شوند. ما نمی توانیم آنرا یک شبه  از بین ببریم، اما آیا می توانیم سعی کنیم استفاده از آن را کاهش دهیم و جایگزین های قابل تجزیه زیستی را بیابیم؟

3. چنگال های یکبار مصرف

از آنجا که سالادها و دیگر گزینه های ناهار که با دست نمی توان خورد رو به گسترش است،  بسته های پلاستیکی با چاقو و دستمال کاغذی که کسی آن ها را استفاده نمی کند روز به روز در حال افزایش است  که باید این روند متوقف شود و فقط جایگزین های زیست تخریب پذیر، و یا قابل حمل و  قابل استفاده مجدد که در  مغازه های کمپینگ  دیده می شود ، به کار گرفته شود.

4) بطری های پلاستیکی

با اینکه در بسیاری از کشورها در مکان عمومی دستگاههای دریافت بطری پلاستیکی وجود دارد و در قبال آن پول تحویل می دهد، ولی همچنان باید در مکان های عمومی مصرف نوشیدنی استاندارد بشود.5. برچسب های  زباله بر سطل

اگر یک روز یکی از سطل های بازیافت که در مکان عمومی قرار داده شده است را خالی کنید، می بینید که همه جور زباله ای در آن پیدا می شود و این یک مشکل جهانی است. راه حل آن در بالا گفته شد: استفاده از ظروف قابل شستشو

6. لیوان های یکبار مصرف

استفاده از لیوان های قابل شستشو و زیست تخریب پذیرمنبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
برچسب ها: پلاستیک ، بازیافت
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین