کد خبر: ۳۵۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
تعداد شهرهایی که 70 درصد انرژی خود را از منابع تجدید پذیر تامین می کردند، در مقایسه با سال 2015، دو برابر شده است.
زیست بوم- منابع طبیعی/ عطیه کاظمی مجرد*: به گزارش گاردین تعداد شهرهایی که از انرژی های پاک استفاده می کنند نسبت به سال 2015 دو برابر شده است. در حال حاضر شهرهای زیادی از سرتاسر دنیا به سمت استفاده از انرژی های تجدید پذیر به جای سوخت های فسیلی می روند.
داده های منتشر شده توسط محقق سازمان خصوصی اثرات زیست محیطی CDP نشان داد که  101 شهر از بیش از 570 شهر حداقل 70 درصد از برق خود را از منابع تجدید پذیر در سال  2017 تامین می کنند  در مقایسه با 42 شهر  در سال 2015.

بیش از 100 شهر دنیا اکنون با انرژی های تجدیدپذیر اداره می شوند.

بیش از 100 شهر دنیا اکنون با انرژی های تجدیدپذیر اداره می شوند.

اوکلند، نایروبی، اسلو و برزیلیا جز مراکز بزرگ شهری هستند که کاملا از سوخت های فسیلی دور شده اند.
بخش عمده این تغییرات مربوط به اقدامات اقلیمی شهری در  سال گذشته توسط پیمان جهانی بود که بیش از 7400 شهردار منطقه ای در آن حضور داشتند که پس از تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از پیمان پاریس شکل گرفت.
برلینگتون، ورمونت، تنها شهر ایاالت متحده بود که به CDP گزارش داده بود که تمام انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر پس از سال 2015 به دست آورد. تحقیقات از سوی باشگاه سیرا نشان می دهد که پنج شهر از این شهرها در ایالات متحده وجود دارد.
بورلینگتون اکنون در حال بررسی چگونگی تبدیل شدن به صفر کربن است.
شهردار وینبرگر به CDP گفت که این تغییر با استفاده از  ترکیب متنوعی از زیست توده، آب، باد و انرژی خورشیدی، اقتصاد محلی را تقویت کرده است و شهرهای دیگر را تشویق به پیروی از آن کرده است. در سراسر ایالات متحده 58 شهر، از جمله آتلانتا و سن دیگو،  قصد رسیدن به  100٪ انرژی تجدید پذیر را دارند.
در بریتانیا، بیش از  14 شهر ، تا سال 2050 به 100 انرژی پاک می رسند که شامل لیورپول، بورینگ و داگنام، بریستول، بوری ، پیتربرو، ردکار و کلیولند می باشد.


 داده های CDP نشان می دهد که 43 شهر در سراسر جهان در حال حاضر به طور کامل توسط انرژی پاک طراحی شده اند، و اکثریت آنها  (حدود 30 شهر) در آمریکای لاتین هستند و مجهز به سیستم برقآبی گسترده می باشند.
تا  شش ماه آتی مصادف با جولای، شهرهای آمریکای لاتین 183 میلیون دلار پروژه  انرژی تجدید پذیر گزارش کرده اند - کمتر از اروپا (1.7 میلیارد دلار) و یا آفریقا (236 میلیون دلار) است. اروپا لیستی را برای پروژه های سرمایه گذاری به ارمغان آورده است، اما  فقط 20 درصد از این 101 شهر  مربوط به اروپا می باشد.
ریکیاوویک پایتخت ایسلند، همه منابع برقی خود  را از نیروگاه های آبی و زمین گرمایی تامین می کند، یکی از این شهرهای اروپایی است و  تلاش می کند تا  سال 2040 سوخت تمام اتومبیل ها و حمل و نقل عمومی را با انرژی پاک تامین کند.

*مترجم

منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین