کد خبر: ۳۵۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
تغییرات آب و هوایی شهرهای اروپایی را به نقطه شکست وارد کرده است.
زیست بوم- منابع طبیعی: به گزارش گاردین با توجه به تحقیقات جدید، شهرهای بزرگ و شهرهای بزرگ بریتانیا، از جمله گلاسکو،ابردین و چستر، می تواند به شدت تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی قرار گیرند.
این مطالعه توسط دانشگاه نیوکاسل، تغییرات در سیل، خشکسالی و امواج گرما را برای هر شهر اروپایی با استفاده از تمام مدل های آب و هوایی تحلیل کرده است.
85٪ از شهرهای انگلستان  از جمله لندن یک رودخانه دارند که احتمال وقوع سیل را افزایش می دهند.


میزان آب در هر سیل تقریبا 2 برابر شده است. بدترین آسیب در شهر Cork است که  115٪ بیشتر آب در هر سیلاب فوران می کند، در حالی که Wrexham، Carlisle، Glasgow و Chester این افزایش بیش از 75٪ است.
Wrexham، Carlisle، Glasgow، Aberdeen، Derry and Chester شهرهایی هستند که به شدت تحت تأثیر سیل رودخانه ها قرار گرفته اند و شهرهای Dublin، Cork و Waterford بدترین شهرها در ایرلند هستند.
در تمام 571 شهر مورد مطالعه، افزایش شدید در امواج گرمایشی مشاهده شد و  پیش بینی می شود که خکشسالی جنوب اروپا  14 برابر بیشتر از امروز خواهد شد.
 Selma Guerreiro، پژوهشگر گفت: "اگر چه مناطق جنوب اروپا برای مقابله با خشکسالی سازگار است، این سطح از تغییرات می تواند فراتر از نقطه شکست باشد.
علاوه بر این، بیشتر شهرها تغییرات قابل توجهی در بیش از یک مورد خطر دارند، که نشان دهنده چالش های بزرگی است که شهرها در مدیریت خطرات ناشی از آب و هوا دارند. "
در حالی که شهرهای جنوب اروپا بیشترین افزایش تعداد روزهای گرمسیری را نشان می دادند، شهرهای مرکزی اروپا بیشترین افزایش دما را در طول موج های گرمایی مشاهده می کردند - حداقل 2C تا 7C و حداکثر 8C تا 14C.
پروفسور ریچارد داوسون، یکی از همکاران، گفت: "این تحقیق ضرورت فوری نیاز به طراحی و تعدیل شهرهای ما برای مقابله با این شرایط را بیان می کند."
"ما در حال حاضر شاهد رویدادهای شدید آب و هوایی در شهرهای بزرگ مان هستیم."
"در پاریس، رودخانه سن افزایش بیش از چهار متر بالاتر از سطح آب معمولی خود را نشان می دهد. چنین رویدادهای آب و هوایی در سایر شهرهای اروپایی نیز امکان پذیر است.
این تحقیق در مجله Environmental Research Letters منتشر شده است و بیان می کند که شهرهای اروپایی که در معرض  بدترین سیلاب ها قرار دارند شامل دوبلین، هلسینکی، ریگا، ویلن و زاگرب باشند.
در  چندین شهر اروپایی شاهد افزایش بیش از 80 درصد جریان های رودخانه بودیم.

در استکهلم و رم شاهد بیشترین تعداد روزهای گرم هستیم، در حالی که پراگ و وین می توانند بیشترین افزایش در حداکثر درجه حرارت در طول موج های گرما را ببینند.
لیسبون و مادرید،  پایتخت های بزرگ در معرض  خشکسالی هستند، در حالی که آتن، نیکوزیا، والیتا و صوفیه ممکن است بدترین افزایش را هم در خشکسالی و هم گرما  تجربه کنند.
در ماه آینده، شورای بین المللی دولتی تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد، پس از شناخت نقش های مهم در مبارزه با تغییرات آب و هوایی، نخستین شهرها و کنفرانس علمی تغییرات اقلیمی را برگزار می کند.
بیش از 75 درصد از جمعیت اتحادیه اروپا در حال حاضر در مناطق شهری زندگی می کنند و انتظار می رود این میزان تا سال 2050 به 82 درصد افزایش یابد.
و در حال حاضر احساس می شود که در بین سال های 1998-2009، سیل در اروپا باعث مرگ 1112 نفر و حداقل 52 میلیارد یورو در ازای زیان های بیمه ای شده است.
داوسون، که در کمیته رهبری علمی این کنفرانس نشسته است، گفت: "یک هدف کلیدی برای این کنفرانس، جمع آوری و تدوین اقدامات محققان، سیاستگذاران و صنعت برای حل مسئله فوری تهیه شهرهای ما، جمعیت آنها، ساختمانها و زیرساخت برای تغییرات اقلیمی است. "
.

منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین