کد خبر: ۳۵۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۶
جمعی از فعالان و علاقه‌مندان محیط‌زیست، به پاس فعالیت‌های محمد درویش، در طول 4 سال در دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست، که در روزهای اخیر، استعفای خود از این سازمان را رسانه‌ای کرد، گرد هم آمدند تا از تلاش‌های این مدیر و فعال محیط‌زیست، قدردانی کنند.
فعالان محیط‌زیست، از محمد درویش قدردانی کردندزیست بوم/نگار فیض آبادی: جمعی از فعالان و علاقه‌مندان محیط‌زیست، به پاس فعالیت‌های محمد درویش، در طول 4 سال در دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست، که در روزهای اخیر، استعفای خود از این سازمان را رسانه‌ای کرد، گرد هم آمدند تا از تلاش‌های این مدیر و فعال محیط‌زیست، قدردانی کنند.

عباس محمدی، فعال محیط‌زیست، در این نشست، به مطبوعات به‌ عنوان تنها ابزار روشنگری در فضای محیط‌زیست اشاره کرد و گفت: سطح آگاهی عمومی از محیط‌زیست افزایش پیداکرده و حتا با دهه‌های قبل هم قابل‌مقایسه نیست و باز هم باید از ابزارهای مختلف رسانه استفاده کنیم تا آگاهی‌ها بیشتر شوند. لازم است در مسیر، فعالان محیط‌زیست، ناامید نشوند.

وی افزود آگاهی‌ها بیشتر نخواهد شد مگر با کار مداوم فعالان محیط‌زیست در حوزه رسانه. 

به گفته محمدی، در همین دوره‌ای که عیسی کلانتری آمده است سازمان حفاظت محیط‌زیست تبدیل به یک اداره بی‌روح شده است.

این فعال محیط‌زیست به وزیر نیرو اشاره کرد و گفت در حال حاضر کسی وزیر نیرو شده است که یکی از نظریه‌پردازان سدسازی بوده و تأکید بر سدسازی و انتقال آب در برنامه‌های او آمده است و هیچ تغییراتی در گفته‌های او نیست که این موضوع، وظیفه فعالان محیط‌زیست را سنگین می‌کند.

کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط‌زیست، با تأکید بر نقش مهم تشکل‌های مردم‌نهاد، گفت: انجمن‌های محیط زیستی باید تلاش کنند که غیردولتی بمانند و فاصله‌شان را با دولت حفظ کنند تا بتوانند سؤالات خودشان را از دولت بپرسند و درخواست‌هایشان را مطرح کنند. 

وی در پایان سخنان خود بر اهمیت همکاری و کنار گذاشتن اختلاف‌ها تأکید کرد و ادامه داد: همه باید برای حفاظت از محیط‌زیست تلاش کنیم.

مدنی درنهایت به نمایندگی از سازمان حفاظت محیط‌زیست از تلاش‌های محمد درویش تشکر کرد و گفت باید نقاط قوت ایشان را در سازمان ادامه داده و ضعف‌های او را هم پوشش دهیم.
فعالان محیط‌زیست، از محمد درویش قدردانی کردند
مسعود بربر، خبرنگار محیط‌زیست، ضمن اشاره به نقش رسانه در انجام فعالیت‌های زیست‌محیطی، از «مهار بیابان‌زایی»، وبلاگ تأثیرگذار محمد درویش، به‌عنوان نماد فعالیت‌های رسانه‌ای یادکرد و گفت: درویش، بهترین موضع روشن سازمانی بود که امروز رئیسش، عیسی کلانتری می‌گوید «کشور نمی‌تواند معطل محیط‌زیست بماند».

بربر، ضمن تشکر از تلاش‌های محمد درویش، از ایشان خواست تا با وبلاگش، انگیزه ادامه را در فعالان محیط‌زیست تقویت کند و در پایان گفت: ما هم قول می‌دهیم در رسانه به‌عنوان خط مقدم محیط‌زیست فعالیت کنیم.
فعالان محیط‌زیست، از محمد درویش قدردانی کردند
همچنین محمد درویش، مدیر سابق دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست، در این نشست گفت: تمام تلاش من در طول 4 سال، این بود که فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست را میان مردم ببرم و مدیران به اهمیت محیط‌زیست پی ببرند. همین‌طور اجازه ندادیم هیچ استعلامی به دفتر مشارکت‌های مردمی، بی‌پاسخ برگردد و سعی کردیم با سعه‌صدر، کار مردم را راه بی اندازیم.

وی در ادامه اضافه کرد: تلاش کردم با مثال‌های ملموس نشان دهم که محیط‌زیست چطور می‌تواند باعث کاهش جرم خیزی، افزایش نشاط و سلامت یک جامعه شود. 

ایشان در پایان، ضمن اشاره  به اهمیت محیط‌زیست، تأکید کرد محیط‌زیست می‌تواند برای کسانی که دل در گروی طبیعت دارند، صندوق ارزی پایداری باشد. 

این نشست، روز دوشنبه، 8 آبان، در تالار گفتگوی مصلی امام خمینی در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد.
فعالان محیط‌زیست، از محمد درویش قدردانی کردند
منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین