کد خبر: ۳۵۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
»
روز جهانی تخم مرغ ۲۰۱۷ (World Egg Day ۲۰۱۷)
هر ساله، در دومین جمعه ماه اکتبر، روز جهانی تخم مرغ را جشن می گیرند. در این روز، رویدادهای مختلفی در سراسر جهان برای جشن تخم مرغ برگزار می شود. اولین جشن روز جهانی تخم مرغ در سال ۱۹۹۶ برگزار شد و از آن زمان به بعد رویدادهای متعدد شگفت انگیزی در سطح بین المللی انجام می شود و مردم از آن لذت می برند و تطبیق پذیری با تخم مرغ را جشن می گیرند.

زیست بوم- کشاورزی/ مهشید جلالیان: هر ساله، در دومین جمعه ماه اکتبر، روز جهانی تخم مرغ را جشن می گیرند. در این روز، رویدادهای مختلفی در سراسر جهان برای جشن تخم مرغ برگزار می شود. اولین جشن روز جهانی تخم مرغ در سال ۱۹۹۶ برگزار شد و از آن زمان به بعد رویدادهای متعدد شگفت انگیزی در سطح بین المللی انجام می شود و مردم از آن لذت می برند و تطبیق پذیری با تخم مرغ را جشن می گیرند.

به گزارش ایانا از سایت zootecnicainternational روز جهانی تخم مرغ، امسال در تاریخ جمعه ۱۳ اکتبر آغاز می شود. در این روز، طیف وسیعی از رویدادهای بین المللی و کمپین ها، مشارکت هایی را ترویج می دهند تا تخم مرغ را از الزمات تغذیه ای جامعه جهانی -حتی قبل از تولد ما- معرفی کنند.

مزیتی برای بدن همه افراد

تخم مرغ نقش ارزشمندی در مراحل اولیه توسعه انسانی ایفا می کند و در سراسر زندگی ما همچنان سودمند است. تخم مرغ با بالاترین کیفیت پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی اساسی، قدرت پایداری در تغذیه جهان دارد و برای رشد جنینی، رشد سالم مغزی خردسالان و بهبود سطح تمرکز در مدرسه، بازی و کار ضروری است.

با توجه به مزایای اثبات شده تخم مرغ بر سلامتی، به ویژه در کودکان، روز جهانی تخم مرغ امسال پیچیدگی با نام تخم مرغ دارد و برگزارکنندگان افراد مسن و جوانان را به طور یکسان دعوت می کنند تا با اشتراک جالب ترین لطفیه ها درباره تخم مرغ در فضای مجازی همه را بخندانند.

تخم مرغ کوچک با امکانات و خنده ای بزرگ

سازمان جهانی تخم مرغ ۱(WEO) رویداد امسال را سازمان دهی می کند. جولین مدلی (Julian Madeley)، مدیر کل این سازمان، شرح می دهد که فعالیت های امسال برای بالابردن خنده است:"در طول ۲۲ سال گذشته، ما با اثرات مثبت تخم مرغ بر زندگی مان ارتباط برقرار کرده ایم. آنها به طور کلی برای سلامت ما مفیداند و من دریافته ام که بسیار جالب نیز هستند. در تمامی جوامع توسعه یافته و در حال توسعه، منبعی با بالاترین کیفیت پروتئین یک نیاز اساسی است؛ و این پیامی بسیار جدّی است. به هر حال، ما می خواهیم با بیشترین مخاطبان ممکن ارتباط برقرار کنیم و کودکان و والدینشان را به اشتراک جنبه فکاهی تر یک تخم مرغ ساده تشویق کنیم."

تخم مرغ در دنیا

روز جهانی تخم مرغ در بیش از ۴۰ کشور جهان، از استرالیا تا زیمبابوه، جشن گرفته می شود. سال گذشته کمپینی از سوی سازمان های مختلف مانند سازمان های خیریه بین المللی راه اندازی شد که باشگاه های فوتبال لیگ برتر را در بر گرفت. امسال، این مراسم با هدف رسیدن به مخاطبان گسترده تر و همچنین لذت بردن همه از خنده هایی باشکوه۲ برگزار می شود.

تخم مرغ به عنوان نیروی خوبی در جهان از سوی بنیاد بین المللی تخم مرغ برای مشارکت در پروژه کنعان ۳(Canaan) در سوازیلند (Swaziland) -کشوری در جنوب آفریقا- شناخته شده است. تلاش های یکپارچه صنعت جهانی تخم مرغ، تأمین نیازهای فراوان منبعی با بالاترین کیفیت پروتئین برای یتیمان و کودکان روستایی و اطراف شهرهاست، جایی که سوءتغذیه واقعیتی روزانه است و حدوداً یک میلیارد نفر از مردم جهان را در بر می گیرد.

کلمه اعلایی درباره این پروتئین طبیعی منتشر کنید

تخم مرغ یک راه حل کامل غذایی را ارائه می دهد؛ بسته بندی کاملی از خوبی و مواد مغذی ضروری. این پیام ساده ای است که به اشتراک گذاشته می شود و شما می توانید بخشی از جشن های مربوط به تخم مرغ در ۱۳ اکتبر امسال باشید. روزی که یک تخم مرغ ساده جهان را با صدای بلند می خنداند.

پانوشت:

۱. World Egg Organisation

۲. EGG: Enjoy Glorious Giggles

۳. پروژه ای در قلب آفریقا در زمینه توسعه زمین با مساحتی حدود ۲هزارو۵۰۰ هکتار که به عنوان راه حل جامعی برای مجموعه ای از مسائل پیچیده منطقه از جمله تأمین مواد غذایی برای تحریک اقتصاد محلی، آموزش و استخدام، و حمایت از کودکان یتیم و آسیب پذیر طراحی شده است.

منبع: IAAN
مطالب مرتبط
برچسب ها: جشن ، روز جهانی ، تخم مرغ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین