کد خبر: ۳۴۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
قرارهای سبز گروه های مردمی در نیمه دوم شهریور از شمال تا جنوب کشورمان در اوج گرما و بارندگی کماکان ادامه دارد. به رسم هر هفته سعی می کنیم با انعکاس این فعالیت ها گامی در راستای اشاعه فرهنگ احترام به طبیعت برداریم.
شهلا ایادیزیست بوم/شهلا ایادی: قرارهای سبز گروه های مردمی در نیمه دوم شهریور از شمال تا جنوب کشورمان در اوج گرما و بارندگی کماکان ادامه دارد. به رسم هر هفته سعی می کنیم با انعکاس این فعالیت ها گامی در راستای اشاعه فرهنگ احترام به طبیعت برداریم.
قرارسبز هفته سوم شهریور96
1. #قرارسبز در منطقه #بهرام_آباد استان #قزوین
پاکسازی جاده بهرام آباد قزوين از زباله به همت "فعالان محیط زیست، جامعه پیشاهنگی،  مشارکت اداره کل منابع طبیعی استان قزوین، اداره کل محیط زیست استان، شهرداری قزوین و فعالان شبکه تشکلهای محیط زیستی استان قزوین" صورت گرفت. لازم به ذکر است امسال برای پنجمین سال متوالی بود که مراسم "روز پاکسازی تفرجگاه ها و مکانهای گردشگری کنار جاده ای" انجام شد.
قرارسبز هفته سوم شهریور96
2. #قرارسبز در شهر #آستارا استان #گیلان
گروه "پیشاهنگی و فعالان محیط زیست" در مراسمی ویژه با حضور  بر مزار پاک سه تن از جنگلبانان عزیز "زنده یاد شهروز شریفیان ، زنده یاد جلیل فرازی مقدم و زنده یاد موسی حیایی" در شهر آستارا و دیدار با خانواده این عزیزان ضمن عرض تسلیت به صاحبان عزا با آیین ویژه ای و ادای احترام به روح بلند این عزیزان یاد و نامشان را گرامی داشتند.
قرارسبز هفته سوم شهریور96
3. #قرارسبز در شهر #رشت استان #گیلان
جمعی از "فعالان محیط زیست و جامعه پیشاهنگی استانهای کشور همگام با شبکه تشکلهای زیست محیطی استان، انجمن محیط زیستی سرزمين ايده آل، مدیریت آموزش اداره کل منابع طبیعی استان گیلان، جمعی از محیطبابان اداره محیطبانی شهر رشت، ریاست فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت و شهردار منطقه 4 شهر رشت" بخشی از تالاب عینک شهر رشت در روز پاکسازی تفرجگاهها و مکانهای گردشگری کنار جاده ای از زباله پاکسازی شد.
قرارسبز هفته سوم شهریور96
4. #قرارسبز در شهر #شیراز استان #فارس
با همت جمعی از مردم محلی، انجمن های مردم نهاد، شبکه تشکلهای محیط زیست و منابع طبیعی استان فارس، مأموران پارک ملی بختگان و حمایت و همراهی ادارات حفاظت محیط زیست استان فارس، شهرستان های نی ریز،استهبان، با دو هزار و پانصد متر لوله گذاری از چاه آب مزارع کشاورزی محمد آباد استهبان به نزدیکی محل جوجه آوری فلامینگوهای بختگان نسبت به تأمین آب مورد نیاز با ایجاد حوضچه هایی با کف پوش برزنتی  لایه دار اقدام شد. لازم به ذکر است هم اکنون حوضچه ها از آب پر شده و هر روز با خط لوله آبگیری می شود تا جوجه فلامینگوها به رشد کافی برسند.
قرارسبز هفته سوم شهریور96
5. #قرارسبز در شهر #ممسنی استان #فارس
پاکسازی روستای گردشگری پل مورد در ممسنی توسط گروه "حامیان طبیعت زاگرس ممسنی" انجام شد.
قرارسبز هفته سوم شهریور96
6. #قرار سبز در شهر #شیراز استان #فارس
با درخواست و مطالبه جمعی از گروه های محیط زیستی، خیابان عفیف‌ آباد شیراز در روزهای ۱۷ و ۱۸ شهریور، به مناسبت عید غدیر خم به پیاده راه تبدیل شد. این اتفاق قرار است هر ماه در دو خیابان در شیراز اجرا شود
قرارسبز هفته سوم شهریور96
7. #قرارسبز در شهر #تهران استان #تهران
ترویج فرهنگ "نه به کیسه های پلاستیکی" درنانوایی ها و بین مردم در راستای ارتقای آگاهی وجایگزین کردن کیسه های پارچه ای به همت "کانون محیط زیست سلسبیل تهران" انجام گرفت.
قرارسبز هفته سوم شهریور96
8. #قرارسبز در شهر #سامان استان #چهارمحال_و_بختیاری
اعضای سمن "سامان پویا" در همایش هنرمندان شهرستان سامان حضور پیدا کردند و ب شرکت کنندگان به صورت رو در رو به مباحثه پرداختند.
قرارسبز هفته سوم شهریور96
قرارسبز هفته سوم شهریور96
9. #قرارسبز در شهر #سبزوار استان #خراسان_رضوی
بازدید کودکان ونوجوانان خانه محله کال عیدگاه سبزوار از موزه حیات وحش اداره محیط زیست این شهرستان و توزیع کیسه های تجدیدپذیر بین بچه ها با هماهنگی "سمن سرزمین بادغوث" انجام شد. در ادامه کارگاهی آموزشی محیط زیست با محوریت پسماند و بازیافت نیز برای کودکان برگزار گردید.
منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین