کد خبر: ۳۴۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
فرهاد توحیدی، دبیر جشنواره فیلم سبز ایران، بعد از خوشامدگویی و قدردانی از همکاران خود، گفت: بهتر است به‌جای جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران بگوییم جشنواره بین‌المللی دست‌های خالی.
نگار فیض آبادیزیست بوم/نگار فیض آبادی: فرهاد توحیدی، دبیر جشنواره فیلم سبز ایران، بعد از خوشامدگویی و قدردانی از همکاران خود، گفت: بهتر است به‌جای جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران بگوییم جشنواره بین‌المللی دست‌های خالی.

 وی خطاب به عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست که در سالن سینما حاضر بود گفت: آقای کلانتری، محیط‌زیست فقط آب نیست. حیات‌وحش هم هست. ما محیط‌زیست را بدون یوزپلنگ، بدون جنگل شاداب و هوای پاکیزه نمی‌خواهیم. ما می‌خواهیم از دریاچه ارومیه و تالاب‌های خشک‌شده ایران و بقیه منابع طبیعی کشور، در تفاهم با سازمان‌های دیگر، به‌درستی حفاظت و احیا شود.

دبیر جشنواره فیلم سبز در توضیح فیلم «پیش از سیل» بیان کرد این فیلم در روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به بازار عرضه شد. همین‌طور به گفته توحیدی، قرار بود از این فیلم برای کمک به مبارزه تبلیغاتی هیلاری کلینتون استفاده شود اما این فیلم ابعادی فراتر دارد.
ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران برگزار می‌شود
وی در ادامه افزود ما قصد داشتیم دی کاپریو و یک مهمان دیگر را به تهران دعوت کنیم اما به دلایلی با آن مخالفت شد. توحیدی ضمن اشاره به درون‌مایه مستند پیش از سیل بیان کرد این فیلم علاوه بر مخاطبان عادی،  روی سخنش با مسئولان و سیاستگذاران است. 

توحیدی، حضور مسئولان دولتی در سالن سینما را غنیمت دانست و نگرانی و امیدواری خود و همکارانش را این گونه ابراز کرد که شعار دولت دوازدهم، تحقق رشد هشت‌درصدی است. نگرانیم که این رشد به بهای نادیده گرفتن محیط‌زیست، تحقق پیدا کند و امیدواریم که این اتفاق نیفتد. 

سه تن از اعضای هیئت‌داوران از کشورهای مالزی، اوکراین و بلژیک در مراسم افتتاحیه حضور داشتند و همراه مخاطبان به تماشای مستند بلند پیش از سیل نشستند. ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران از روز 18 تا 24 شهریور در سالن‌های سینما فلسطین و همچنین در سراسر ایران برگزار خواهد شد. لیست فیلم‌ها را می‌توانید در سایت جشنواره فیلم سبز ببینید.

ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران، ساعت 18 تا 20 نخستین روز جشنواره را به افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی اختصاص داد که 460 اثر در قالب‌های گرافیک، تصویرسازی، کاریکاتور، عکاسی، هنرهای مفهومی و ویدئو آرت مورد بازدید تعداد زیادی از علاقه‌مندان قرار گرفتند. چهره های سیاسی همچون عیسی کلانتری، معصومه ابتکار، هنرمندان، عکاسان و سایر هنردوستان، از مخاطبان این نمایشگاه بودند.
ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران برگزار می‌شود
ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران برگزار می‌شود
ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران برگزار می‌شود
ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران برگزار می‌شود
 همینطور عیسی کلانتری در طول بازدید از آثار هنری، قول داد تا از وزرای دولت دعوت کند تا به این نمایشگاه بیایند. بازدید از نمایشگاه و تماشای آثار نمایشی این جشنواره برای عموم آزاد و رایگان است. 
منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین