کد خبر: ۳۴۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
مراسم افتتاح مدرسه طبیعت پردیسان، با حضور علاقه‌مندان، کودکان، مدیران مدارس طبیعت، مدیران دولتی و هنرمندان برگزار شد.
نگار فیض آبادیزیست بوم/نگار فیض آبادی: معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، با تاکید بر اینکه هر قدر به سمت صنعتی شدن و شهرنشینی پیش برویم با معضلات بیشتری هم روبرو خواهیم شد، گفت: من به عنوان یک ایمونولوژیست می‌گویم هرچقدر که ما زندگی صنعتی را دنبال، و بچه هایمان را با انواع مواد شیمیایی و پلاستیک‌ها بزرگ کردیم، بیمارهایی مثل آسم و آلرژی هم افزایش پیدا کرده است.

به گفته ابتکار، امروزه ایمونولوژیست ها معتقدند کودکی که با طبیعت سر و کار داشته باشد سیستم ایمنی اش مطابق طبیعت شکل می گیرد و می تواند در مقابل بیماری ها مقاومت کند و به بیماری های عصر صنعتی مبتلا نخواهد شد. وی در ادامه با اشاره به نظر ایمونولوژیست ها تصریح کرد: مدارس طبیعت می توانند سبب شوند کودکان در معرض اطلاعات ژنتیکی میکروب های موجود در طبیعت قرار بگیرند و این امر در شکل گیری و تقویت سیستم ایمنی آنها اهمیت بسزایی دارد. 
مدرسه طبیعت پردیسان، افتتاح شد
دانش آموخته ایمونولوژی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دولت یازدهم، با بیان اینکه ایمونولوژیست ها در سال‌های اخیر به این جمع‌بندی رسیده اند که زندگی طبیعی، بهترین شکل زندگی برای سیستم ایمنی انسان است، اینطور ادامه داد که زندگی شیمیایی و صنعتی، شدیدترین آسیب ها را ایجاد می کند. همچنین وی در امتداد صحبت‌های خود، علاوه بر بیماری های جسمانی، به آشفتگی هایی اشاره کرد که گریبان روح و روان بشر را گرفته که ناشی از فاصله گرفتن انسان از طبیعت است. معاون رئیس جمهور در آخرین روزهای دولت یازدهم، مدارس طبیعت را درمانگر سیستم ایمنی و روح و روان انسان دانست. ابتکار در پایان، مدارس طبیعت را مفّری دانست که می توانند کودکان را به سمت شادی و نشاط ببرند. وی با آرزوی افزایش تعداد و بهبود کیفیت مدارس طبیعت، به سخنان خود پایان داد.

در آینده، رای محیط زیست بیشتر از امروز خواهد شد
محمد درویش، مدیر کل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، در پاسخ به نگرانی کسانی که می‌گویند اگر ابتکار در دولت جدید در مسند ریاست سازمان حفاظت محیط زیست نباشد ما بی پشت و پناه می شویم گفت: معصومه ابتکار هر کجا که باشد حامی مدارس طبیعت خواهد بود. وی در ادامه اضافه کرد در آینده رای محیط‌زیست، بیشتر خواهد شد که کمتر نمی شود.

درویش تصریح کرد ایران در منطقه خاورمیانه، تنها کشوری ست که مدارس طبیعت را تاسیس کرده است و این اقدم، آشکارا در راستای آرمان های سند چشم اندازه 20 ساله است که کمک می کند تا جزو ممتازهای منطقه باشیم. وی افزود مدارس طبیعت می توانند 5/1 میلیون شغل ایجاد کنند. ایشان در پایان از تلاش های استاد وهاب زاده، بنیانگذار ایده مدرسه طبیعت و تلاش های معصومه ابتکار، تقدیر و تشکر کرد.
مدرسه طبیعت پردیسان، افتتاح شد
نیلوفر صفائیان، مدیر مدرسه طبیعت پردیسان، شیوه شروع کارشان را تشریح کرد و گفت ابتدا کارمان را به شکل سیار شروع کردیم و یک روز در هفته، در دو شیفت صبح و عصر به کارمان ادامه دادیم و امروز بعد از سه هفته کار مستمر، توانستیم تجهیزات مدرسه را مهیا کنیم و مدرسه طبیعت پردیسان را راه اندازی کردیم.

مدرسه طبیعت پردیسان، افتتاح شد
مدرسه طبیعت پردیسان، افتتاح شد
مدرسه طبیعت پردیسان، افتتاح شد
مدرسه طبیعت پردیسان، افتتاح شد
مدرسه طبیعت پردیسان، افتتاح شد

مراسم افتتاح مدرسه طبیعت پردیسان، با حضور علاقه‌مندان، کودکان، مدیران مدارس طبیعت، مدیران دولتی و هنرمندان برگزار شد.
منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین