به‌روز شده در: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
کد خبر: ۳۴۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
با مشارکت فعالانه مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و دانشگاه شریف:
اولین رویداد استارتاپ سبا با موضوع بهینه‌ سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان با همکاری مرکز مدیریت محیط زیست شهرداری تهران و دانشگاه شریف در محل پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برگزار می‌گردد.
زیست بوم: اولین رویداد استارتاپ سبا با موضوع بهینه‌ سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان با همکاری مرکز مدیریت محیط زیست شهرداری تهران و دانشگاه شریف در محل پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برگزار می‌گردد. 

به گزارش زیست بوم و به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، دکتر زهره حسامی مدیر اداره مدیریت انرژی مرکز مدیریت محیط زیست با اشاره به اینکه استارتاپ سبا رویدادی آموزشی–رقابتی است که به صورت فشرده و در مدت ۶ روز برگزار می شود، گفت: هدف از برگزاری این استارتاپ ایجاد یک محیط سازنده برای خلق و پرورش ایده‌های کارآفرینانه است.
برگزاری کارگاه کارآفرینی با موضوع بهینه سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان
وی در ادامه اظهار داشت: در این رویداد آموزشی رقابتی، آموزش‌های ضروری برای تبدیل ایده به یک استارتاپ در قالب کارگاه‌های آموزشی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌ گردد. همچنین امکان تیم‌سازی برای صاحبان ایده و یا پیوستن به تیم‌ ها برای برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، گرافیست ها و یا متخصصان دیگر از طریق برنامه‌های شبکه‌سازی مقدور است.

حسامی گفت: اولین رویداد استارتاپ سبا در بازه زمانی ۱۷ الی ۲۳ تیرماه ۹۶ با موضوع بهینه‌ سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان در محل پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف با مشارکت مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و دانشگاه شریف برگزار می‌گردد. 

مدیر اداره مدیریت انرژی مرکز مدیریت محیط زیست خاطرنشان ساخت: این رویداد توسط ستاک (ستاد توسعه ایده های کارآفرینانه ) طراحی شده و با همکاری مشترک ستاک و پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد. 
برگزاری کارگاه کارآفرینی با موضوع بهینه سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان
وی ادامه داد: برنامه های آموزشی استارتاپ سبا در قالب چهار کارگاه و طی چهار روز ابتدایی برگزار می‌¬گردند که سرفصل‌های آن‌، کارگاه های بوم مدل کسب و کار، راهکارهای اصلی بهینه سازی انرژی، کارگاه چالش بازار و ارائه ایده به سرمایه گذار و نقشه مالی است. 

لازم به ذکر است که، ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، پارک علم و فناوری شریف، مرکز کارآفرینی، شتاب دهنده شریف و مرکز رشد فناوری های پیشرفته‌ دانشگاه صنعتی شریف، حامیان علمی، مالی و معنوی این رویداد هستند. 

گفتنی است، در روز دوشنبه 96/4/19 شرکت کنندگان از باغ موزه دفاع مقدس به دلیل فعالیت های محیط زیستی و تبدیل آن باغ موزه به ساختمان دوستدار محیط زیست که تمامی شاخص های محیط زیستی در آن رعایت شده، دیدن نمودند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین