کد خبر: ۳۴۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۹
به تازگی شرکت سینبوری در انگلیس، برچسب هایی ارائه داده است که نشان می دهد، پس از باز شدن بسته بندی موادغذایی اسلایسی مثل ژامبون، چقدر میتوان تکه های آنرا نگهداری کرد و خیلی زود دور نریخت.
منصوره محمدیزیست بوم/منصوره محمدی*: به تازگی شرکت سینبوری در انگلیس، برچسب هایی  ارائه داده است که نشان می دهد، پس از باز شدن بسته بندی موادغذایی اسلایسی مثل  ژامبون، چقدر میتوان تکه های آنرا نگهداری کرد و خیلی زود دور نریخت.

به گزارش فائو سالانه یک سوم از غذای تولید شده در دنیا که معادل 1.3 میلیارد تن محصولات غذایی و کشاورزی است از بین می رود که بیشترین سهم آن نیز مربوط به کشورهای صنعتی و توسعه یافته است. در این بین شرکتی در بریتانیا تلاش کرده است تا با طراحی برچسبی هوشمند به سهم خود جلوی هدر رفتن مواد غذایی خانوارهای بریتانیایی را بگیرد.اقدام سوپرمارکت ها برای کمک به کاهش ضایعات مواد غذایی

این سوپرمارکت بزرگ، برچسبی هوشمند برای بسته های ژامبون خود ساخته است تا با نشان دادن مدت زمانی که قطعات ژامبون سالم و قابل مصرف می مانند، به کاهش ضایعات این ماده غذایی کمک کند. ژامبون های ارائه شده شرکت سینبوری از محصولات پرفروش در بریتانیا است، اما خریدارها اغلب  یادشان نمی ماند که چه مدت از باز شدن بسته بندی آن می گذرد. آمار و ارقام نشان می دهد خانواده های انگلیسی روزانه 1.9 میلیون تکه ژامبون را دور می ریزند که وزنی معادل 32.500 کیلوگرم و رقمی در حدود 170 میلیون پوند در سال است. 
 
این برچسب ها از زرد به بنفش تغییر رنگ می دهند که رنگ بنفش دورترین زمانی که بسته بندی ژلمبون باز شده است را نشان می دهد. این شرکت امیدوار است با این کار جلوی حجم زیادی از ضایعات ژامبون را بگیرد.

از آنجایی که یک بسته ژامبون بازشده نسبت به بقیه مواد غذایی می تواند زمان طولانی تری در یخچالی با دمای زیر 5 درجه سالم بماند، برچسب جدید به دما حساس است و در یخچال های سردتر، آهسته تر تغییر رنگ می دهد.

جک اسکلتون رئیس بخش بسته بندی این شرکت عنوان کرده است که وقتی یک بسته ژامبون خیس را در قفسه پایین یخچال پیدا می کنیم و نمی توانیم به یاد بیاوریم چه مدتی از زمان باز شدن آن می گذرد، فکر ما به تاریخ باز شدن آن مشغول است. در نتیجه برآن شدیم تا راهی برای کاهش ضایعات این خانواده غذایی پرطرفدار پیدا کنیم تا هم جلوی دور ریز آنرا بگیریم و هم به مشتریان در صرفه جویی مالی کمک کنیم.

این برنامه در جهت حرکت جمعی سوپرمارکت های بریتانیا صورت گرفته است که با انتخاب شعاری  با عنوان "دور ریز کمتر، صرفه جویی بیشتر" برنامه های گسترده ای را در سوپرمارکت های این کشور بمنظور کاهش ضایعات مواد غذایی به اجرا درمی آورند. 

آمارهای رسمی نشان می دهد هر خانواده بریتانیایی سالانه 700 پوند غذا از بین می برد. این برچسب برای اولین بار بر روی بسته های ژامبون در فروشگاه های سینبوری به کار گرفته شده و در صورت موفقیت آمیز بودن بر روی سایر مواد غذایی نیز گسترش می یابد. 

گاردین

* کارشناس ارشد محیط زیست و مترجم
منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین