کد خبر: ۳۴۲۹۹
تعداد نظرات: 2 نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۷
فعالان محیط زیست عضو کمپین مردمی حمایت از زاگرس مهربان، پیمان نامه ای را برای نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی اردیبهشت 1396 آماده کردند.
زیست بوم: فعالان محیط زیست عضو کمپین مردمی حمایت از زاگرس مهربان، پیمان نامه  ای را برای نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی اردیبهشت 1396 آماده کردند.

متن کامل این پیمان نامه به شرح زیر است: 
پیمان نامه محیط زیستی فعالان محیط زیست برای نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی اردیبهشت 1396

"وَ الَّذِینَ یَنقُصُونَ عَهدَاللَّهِ مِن بَعدِ مِیثَقِه وَ یَقطَعُونَ مَا أمَرَاللَّهُ بِهِ أن یُوصَلَ وَ یُفسِدُونَ فِی الأرضِ أولئِکَ لَهُمُ اللَّعنَهٌ وَ لَهُم سُوءُ الدَّارِ."  (رعد،25)

و کسانیکه عهد خدا را بعد از پیمان بستن می شکنند و آنچه را که خداوند امر به پیوند آن نموده قطع می کنند و در زمین فساد می نمایند آنانند که لعنت و بدی در آن سرای برای آنهاست.

پیمان نامه محیط زیستی برای نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال 1396
 
اینجانب با امضای این میثاق‌نامه در پیشگاه خداوند متعال و در محضر حضرت ولی‌عصر (عج) و مردم شریف ایران به قرآن مجید سوگند یاد می‌کنم تا زمانی که در مقام یک عضو شورای اسلامی، استان، شهر، بخش و روستا مسئولیت دارم، پاسدار و مجری تعهدات زیر باشم و با همه توان در تحقق کامل  آن بکوشم و با مردم پیمان می بندم که؛

1. همه توان خود را صرف تحقق اهداف و برنامه‌های ابلاغی سیاست های کلی محیط زیست کشور، ابلاغیه مقام معظم رهبری به ویژه اصل مهم توسعه پایدار برای پایداری سرزمین مقدس ایران و کمک به زیستکره و بهبود کیفیت زیستن در استان، شهر، بخش و روستا به کار گیرم.
2. . با همه توان از داشته های مادی و معنوی محیط زیست کشور حفاظت نمایم و با توجه به اصول صریح قانون اساسی(اصل 90 و 50 ) در تصمیم گیری ها و حق رای خود قانون را ملاک عمل قرار داده و تمام تلاشم را برای مشورت گرفتن از صاحبنظران و سازمان های مردم نهاد در تصویب و اصلاح قوانین به کار خواهم بست.
3. متعهد می شوم گزارش عملکرد شورا را طبق ماده 68 قانون شوراها به شکل مکتوب و سالی دو بار به مردم ارائه نمایم. 
4. سوگند یاد می کنم برای انجام امور در جریان توسعه و زمینه سازی برای اجرای فعالیت های وزارتخانه و دستگاه ها و موسسات تولیدی دولتی و خصوصی همواره ارزیابی های محیط زیستی را مد نظر قرار داده و در جهت بهبود کیفیت محیط زیست تلاش کنم.
5. سوگند یاد می کنم ضمن تعهد به اجرای لایحه هوای پاک، اقدامات و فعالیت هایی که سبب نقض مقررات محیط زیستی اعم از تخریب محیط زیست و منابع طبیعی، فرسایش خاک، آلودگی آب، آلودگی هوا، جنگل ها و مراتع محیط زیست شهری و انسانی می شود را به  مردم گزارش داده و برای تهیه ارزیابی های محیط زیستی وفق آیین نامه و مصوبات شوراها اقدام نمایم.
6. سوگند یاد می کنم در خصوص دریافت عوارض حاصل از آلودگی های محیط زیستی که به حساب شهرداری واریز می شود نظارت تمام و کمال نموده و در صورت هزینه کرد این درآمدها خارج از فرآیند بهبود و احیاء محیط زیست شهری و طبیعی  آن را به مردم گزارش داده و از خاطیان در دستگاه های قضایی  شکایت کنم.
7. در انتخاب شهردار ضمن در نظر داشتن همه ی خصوصیت های خدمتگزاری به مردم، عملکرد، پیشنه مرتبط و برنامه ها، میزان آشنایی و الزام به رعایت مسائل محیط زیستی، ایمان و باور به محیط زیست را جزو شاخصه های گزینه های پیشنهادی در نظر گرفته و بر این اساس و میزان دانش و اشراف وی بر مسائل محیط زیست شهر و روستا،کشور و ایمان به پایداری سرزمین انتخاب نمایم. 
8. سوگند یاد می کنم شورا را محلی برای استفاده های سیاسی ومنفعت طلبی های شخصی، گروهی و جناحی  قرار ندهم و صیانت از جایگاه این سازمان مدنی و مردم نهاد را در اولویت های خود قرار دهم.
9. تلاش برای جلوگیری از هر گونه حفر چاه غیر مجاز در اطراف و محدوده شهرهایی که دارای آب های سطحی در حال تبخیر هستند و امکان استفاده از منابع جایگزین وجود دارد. و نیز صیانت از تالاب های اطراف.
10. با توجه به مسئله کمبود آب در کشور، تمام تلاش خود را برای الزام دستگاه های مسئول به استفاده بهینه و تفکیک آب آشامیدنی از آب بهداشتی با استفاده از روش های نوین، به کار خواهم گرفت.
11. متعهد می شوم تا خود و اعضای شورا و شهردار را در اجرایی نمودن قانون جامع مدیریت پسماند به عنوان یک اولویت برجسته و مهم همچنین اجرای کمربند سبز شهر ها ترغیب و ملزم نمایم.
12. ارائه گزارش سالیانه ویژه به سازمان های مردم نهاد به منظور شفاف سازی در خصوص نحوه ی هزینه کرد عوارض حاصل از آلاینده های محیط زیستی در نشست های فصلی و 4 گانه در طول سال.
13. ایجاد محدودیت برای اعطای وام، تسهیلات و تخفیفات و خدمات دولتی از محل منابع عمومی به مجموعه های تخریبگر محیط زیست. 
14. توجه به المان های محیط زیستی در زیبا سازی شهر و دقت نظر در نامگذاری خیابان ها و میادین با موضوعات محیط زیستی و زمینه سازی برای ترویج هنر محیط ی و محیط زیستی به منظور تروج اخلاق محیط زیستی. 
15. حمایت مادی و و معنوی شورا از تلاش ها و فعالیت های محیط زیستی شهروندان در صیانت و حفظ محیط زیست. 
16. ایجاد دفتر محیط زیست در شهرداری ها و در اختیار قرار دادن فضای مناسب برای فعالیت های آموزشی و ترویجی انجمن های فعال محیط زیستی و شناسنامه دار برای جلب حداکثری مشارکت مردم و استفاده از سرمایه های اجتماعی.
17. توجه ویژه به رودخانه ها و مخالفت با طرح ها و پروژه های انتقال آبی که حیات اکوسیستم های آبی و رودخانه ها را با تهدید و خطر مواجه می سازد.
18. ایجاد کمیسیون ویژه محیط زیستی در شورا و تاسیس کارگروه ویژه برای پایش کمی و کیفی رودخانه های مهم. 
19. اعلام ممنوعیت اجرا و برگزاری نمایشگاه و برنامه های سیرک حیوانات.
20. ایجاد دفتر همکاری های منطقه ای و بین الملل برای تعامل و همکاری با شوراهای شهر و روستا در عراق، کویت، سوریه  در راستای ارتباط موثر برای حل مسئله ریزگردها و نجات تالاب هورالعظیم.
21. حمایت مادی و معنوی از پژوهشگران محیط زیستی که برای شناسایی و حل مسائل محیط زیستی در حوزه ی محیط زیست فعالیت می کنند.
22. اجرای برنامه های آموزش و تشویقی برای شهروندان و انتخاب ماهیانه 10 خانواده و تخفیف نرخ خدمات و اهداء لوح تحت عنوان خانواده سبز. 
23. مطالعه مداوم کتب و قوانین مرتبط با محیط زیست و برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران و کارکنان شهرداری ها. 
24. توجه جدی به مبلمان شهری مبتنی بر کاهش تردد های غیر ضروری خودروهای شخصی، توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد فضاهای مناسب برای استفاده از دوچرخه سواری و پیاده روها.
25. متعهد می شوم به جای استفاده از تبلیغات کاغذی، بنر و هر نوع تبلیغی که باعث تخریب محیط زیست و به خطر اندختن سلامت محیط زیست انسانی و طبیعی شود خود داری نمایم و به جای آن از تبلیغات نوین استفاده نموده و در عمل ثابت نمایم به محیط زیست احترام می گذارم.
26. تمام توان خودم را برای پایان دادن به تفکر بتن سازه ای غالب در مدیریت شهری برای حل مسئله ترافیک به کار گرفته و به جای آن برای توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد مبلمان سبز یا محیط زیستی تلاش خود را به کار گیرم.
27. توجه جدی به ارتقاء سطح رفاه و معیشت پاکبان ها و حمایت مادی و معنوی از این خانواده بزرگ کشور.
28. با توجه به فاجعه مرگ یونس  عساکره  و با استناد به اصل ۴۳ قانون اساسی که تأکید می‌کند "تأمین شرایط و امکانات کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال کامل و قراردادن وسائل کار در اختیار همه‌ی کسانی که قادر به کارند ولی وسایل کار ندارند، درشکل تعاونی از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر که نه به تمرکز و تداول ثروت در دست افراد و گروه‌های خاص منتهی می‌شود و نه دولت را به صورت یک کارفرمای بزرگ مطلق در آورد، برای حفظ کرامت شهروندان و امنیت روانی و محیط زیستی آنان تلاش می کنم ضمن حمایت از دستفروشان و ساماندهی وضعیت فعلی آنان از بروز چنین فجایعی جلوگیری نماییم.
29. همدلی و هم زبانی با مردم، کارشناسان و صاحبنظران دولتی و غیر دولتی را سر لوحه تصمیم گیری های خود در شورا قرار دهم  و با شجاعت و صداقت در برابر تصمیم های شورا که بر خلاف و در ضدیت با محیط زیست و منافع نسل های حاضر و آینده است بایستم و به شکل شفاف با مردم این موارد را در میان بگذارم.
30. اینجانب این پیمان نامه را یک پیمان نامه الهی می دانم و به عنوان یک ایرانی مسلمان در مقابل ملت بزرگ ایران و بشریت برای تحقق کامل آن خود را مسئول و پاسخگو می دانم.
31. ویژه مسائل و مطالبات، استان، شهر، بخش..... 
......

محل امضاء نامزد انتخاباتی شورای اسلامی ...........

منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی:۰
انتشار یافته: ۲
لیدا فریمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
0
0
سلام
تشکر از فعالان محیط زیست در تنظیم پیمان نامه
آیا این پیمان نامه بصورت الکترونیکی امضاء میشود ؟؟
نرگس روحانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۸
0
0
درود به تمام فعالان باغیرت و پیگیر بختیاری امکانش را بگذارید که همه پای این کمپین امضا کنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین