کد خبر: ۳۴۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸
رادیو سلامت با شعار «صدای دانش، نشاط و آرامش» علاوه بر پوشش رسانه ای «سی و دومین همایش مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی« در پخش زنده رادیویی خود، به طور ویژه به موضوع «مددکاری اجتماعی، مدارای اجتماعی و محیط‌زیست» پرداخت.
نگار فیض آبادیزیست بوم/نگار فیض آبادی: رادیو سلامت با شعار «صدای دانش، نشاط و آرامش» علاوه بر پوشش رسانه ای «سی و دومین همایش مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی« در پخش زنده رادیویی خود، به طور ویژه به موضوع «مددکاری اجتماعی، مدارای اجتماعی و محیط‌زیست» پرداخت.

سید محمد حسین جوادی، عضو هیئت مدیره انجمن مددکاران اجتماعی ایران در پاسخ به چیستی نقش مددکاری اجتماعی در حفاظت از محیط زیست گفت: اگر به شرایط روزهای اخیر نگاه کنیم، آن وقت به اهمیت نقش مددکاران اجتماعی، بیشتر آگاه خواهیم شد. وقتی بلایای طبیعی اتفاق میفتند، جامعه هم آزار خواهد دید. سیل های این چند روزه و آمار آسیب دیدگان، عاطفه ملت را جریحه دار کرده است. بخشی از بلایای طبیعی که با آن مواجهیم، مربوط به از بین رفتن بافت طبیعی زیستگاه های ماست. بالاترین فراوانی بلایای طبیعی در کشور ما، سیل است که به دلیل عدم مدارای اجتماعی ما با محیط زیست اتفاق می افتد.محیط زیست و مدارای اجتماعی، موضوع گفتکوی رادیو سلامت

اگر ما به عنوان شهروندانی که به صورت جمعی، زندگی می کنیم و سرنوشت مشترکی با هم داریم، آگاه باشیم که تخریب محیط زیست می تواند سلامت تک تک ما را به خطر بیندازد، شاید آن موقع نگاه متفاوت تری نسبت به حفاظت از محیط زیست داشته باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران در گفتگو با هادی اسدی گفت: مددکاران اجتماعی با رویکردهای اجتماع محور، می‌توانند محیط هایی که در معرض آسیب های زیست محیطی هستند را شناسایی کرده و برای حساس‌سازی مسئولان و افزایش آگاهی اجتماعی شهروندان، اقدام کنند تا از وارد شدن آسیب های بیشتر به زیستگاه‌ها جلوگیری کنند تا سلامت انسان ها و محیط زیست حفظ شود.

جوادی در ادامه افزود: می‌توان برای حفظ طبیعت، از راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت استفاده کرد. یکی از راهکارها. ایجاد همکاری، میان ارگان هاست که چند سالی ست همکاری هایی میان سازمان بهزیستی، آموزش و پرورش و سازمان حفاظت محیط زیست شروع شده اما هنوز این همراهی ها کمرنگ هستند. راهکار دیگری که وجود دارد این است که مددکاران اجتماعی می توانند برنامه هایی را در مهدهای کودک در سازمان بهزیستی اجرا کنند  که از طریق آنها، مفهوم دوستی با محیط زیست را به کودکان، آموزش دهند تا کودکان بتوانند در بزرگسالی هم ارتباط خوبی با محیط زیست داشته باشند.

سی و دومین همایش انجمن مددکاران اجتماعی ایران با موضوع مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی، روز دوشنبه 28/1/1396 در دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز برگزار شد.
منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین