کد خبر: ۳۴۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
کارشناس سازمان هواشناسی، از تداوم بارندگی ها در سراسر کشور خبر داد و افزود: با ورود سامانه جدید بارشی به کشور از پنجشنبه، ایران به مدت سه روز بارانی خواهد بود.
زیست بوم- منابع طبیعی: «امین حسین نقشینه» روز سه شنبه، با اشاره به وضعیت هوای کشور در چند روز آینده گفت: امروز (سه شنبه) برای مناطقی از نوار شرقی کشور، غرب، شمال غرب، سواحل دریای خزر، افزایش ابر، باراش باران و وزش باد خواهیم داشت.
وی ادامه داد: این بارش ها روی مناطق مرتفع البرز به شکل برف خواهد بود و به تدریج از بعد از ظهر امروز برای شرق و جنوب شرق کشور، شاهد کاهش ابر و کاهش بارش ها هستیم .
بر اساس پیش بینی کارشناس سازمان هواشناسی، فردا (چهارشنبه) شاهد نفوذ هوای سرد شمالی خواهیم بود که بارندگی ها ابتدا از نوار شمالی و به تدریج شرق و بخش های غرب و جنوب غربی کشور، آغاز می شود و گاهی با رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود و روی مناطق مرتفع رشته کوه البرز نیز بارش برف رخ خواهد داد.
نقیشینه یادآور شد: روز پنجشنبه با ورود سامانه جدیدی از نوار غربی، انتظار داریم به تدریج برای غرب، سپس نیمه غربی و تا اواخر روز پنجشنبه تا شمال شرق کشور این سامانه پیشروی داشته باشد و شاهد بارش باران، رعد و برق، وزش باد به همراه کاهش نسبی دما باشیم .
وی افزود: برای ارتفاعات رشته کوه های البرز و زاگرس مرکزی نیز برف پیش بینی شده و امروز (سه شنبه) دریای عمان، تنکه هرمز و دریای خزر نیز مواج خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی برای تهران نیز روند کاهش دما را در سه روز آینده پیش بینی کرد و افزود: پیشینه دمای امروز و فردای تهران 15 درجه است و روز پنجشنبه به 12 درجه خواهد رسید.
وی افزود: کمینه هوای فردا صبح تهران هشت درجه، صبح پنجشنبه هشت درجه و صبح جمعه به هفت درجه خواهد رسید.
بر اساس این گزارش، تهران امروز و فردا گاهی وزش باد شدید همراه با بارش های پراکنده باران خواهد داشت و روز پنجشنبه تهران به تدریج ابری، با بارش باران و احتمال رعد و برق همراه خواهد بود.
منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
برچسب ها: آب و هوا ، باران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین