کد خبر: ۳۴۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۸
روابط‌عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌سفر با صدور اطلاعیه‌ ای درباره استفاده از چادرهای مسافرتی اعلام کرد که مسافران نوروزی فقط درمکان های تعیین شده چادر بزنند.
زیست بوم- گردشگری: در متن این اطلاعیه آمده است: هم‌وطنان عزیز در مراکز اسکان و کمپین‌هایی که به کوشش ستادهای اجرایی خدمات‌سفر استان‌ها و شهرداری‌ها دارای امنیت و دسترسی مناسب هستند و ضمن رعایت بهداشت محیط، از مراکز درمانی، خودپردازهای سیار، روشنایی مناسب و سیستم جمع‌آوری زباله نیز برخوردارند، اقدام به برپایی چادر کنند.
در این اطلاعیه همچنین نسبت به اسکان موقت در دیگر مکان‌ها، به‌ویژه در پارک‌ها و اماکن عمومی و یا در حاشیه رودخانه‌ها و مناطقی که احتمال آب‌گرفتگی دارد، هشدار داده شده و از هم میهنان خواسته شده از برپایی چادر در این مکان ها به طور جدی خودداری کنند.
همچنین به مسافرانی که در چادرهای مسافرتی اسکان می‌یابند تأکید شده که در استفاده از وسایل گرمازا نکته های ایمنی را رعایت و از تجهیزات غیراستاندارد استفاده نکنند.
هم‌وطنان و مسافران نوروزی می‌توانند در اماکن ویژه سامان‌دهی چادرهای مسافرتی هر یک از شهرها اسکان یابند تا علاوه‌بر برخورداری از امنیت و تأمین نیاز عمومی، بهداشتی و انتظامی ایام فرح‌بخشی را به‌همراه خانواده در نخستین روزهای سال جدید تجربه کنند.
سامانه جامع اطلاعات گردشگری و پاسخگویی به شکایات: 09629، در دسترس مسافران سفرهای نوروزی است.
منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین