به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
کد خبر: ۳۳۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
شنیده می شود که ...
سخنان حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت در مورد احتمال قطع گاز از سوی ترکمنستان به شدت برای محیط زیست کشور نگران کننده است.
زیست بوم: سخنان حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت در مورد احتمال قطع گاز از سوی  ترکمنستان به شدت برای محیط زیست کشور نگران کننده است. تهدید گازی ترکمنستان، تهران را تعطیل می کند؟

به گزارش زیست بوم، عراقی در سخنانی با بیان اینکه ترکمنستان « از دولت قبل ایران طلب دارد» و «در صورت قطع گاز ترکمنستان نگرانی نداشته و بحران گازی در شمال کشور به وجود نخواهد آمد» به صورت تلویحی از تهدید جدی این کشور مبنی بر احتمال قطع گاز خبر داده است.+ اینجا

قطع گاز در این فصل از سال باعث خواهد شد که به منظور جبران کاهش فشار گاز برای منازل شهروندان، سهمیه گاز نیروگاه ها و کارخانه های بزرگ کشور از تهران تا اصفهان و ... قطع شود و سوخت بسیار آلاینده مازوت در این کارخانجات مورد استفاده قرار گیرد که بی هیچ تردیدی به آلودگی هوا در روزهای آینده اضافه خواهد کرد. 

برخی از آگاهان پیش بینی کرده اند که در صورت عملی شدن تهدید ترکمنستان ممکن است به دلیل شدت گرفتن آلودگی هوا، از میانه هفته آینده تهران تعطیل شود. 

به نظر می رسد با آنکه توپ این ماجرا در زمین های دیگری قرار دارد، در صورت رخ دادن این اتفاق شاهد موج جدیدی از حملات و انتقادات برخی جریانات سیاسی به سوی سازمان حفاظت محیط زیست خواهیم بود و این سازمان روزهای دشواری پیش رو خواهد داشت. 
منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین