کد خبر: ۳۲۹۵۹
تعداد نظرات: 2 نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
بدون تردید هیچ تلاشی بیهوده نخواهد بود.همانطور که روز اول یک عده گفتند نمی‌توانند در سایت امضای الکترونیکی کنند، بنده از دوستان ستاد احیای دریاچه ارومیه درخواست کردم یک سامانه پیامکی رايگان راه اندازی کنند تا كسانى که امضای الکترونیکی برایشان دشوار است، پیامک ارسال کنند.
رضا کیانیانزیست بوم/رضا کیانیان*: كشور ايران در معرض بى‌آبى كامل قرار دارد.اغلب رودخانه ها، تالاب‌ها و درياچه هاى کشورمان يكى پس از ديگرى مى ميرند و خشک می‌شوند.طبيعت با خشكسالى، دولتمردان منطقه با سياست هاى غلط و مردم با ناآگاهى باعث اين فاجعه شدند.در این مدت سعی کرده ایم با ارتقای سطح آگاهى عمومى مردم و كسب مشاركت مردمى بر اين مشكل پيروز شويم.

از جامعه جهانى هم انتظار داريم ما را در بالا بردن سطح آگاهى عمومى كمك كنند.قرار است به دفتر سازمان ملل در تهران بروم و با سفیر سازمان ملل در ایران، آقای گری لوئيس ملاقات کنم و سى دى حاوی امضاهای شما را به ایشان بدهم.بسیاری از همراهان با اینکه در شهرها و استان‌های دیگر زندگی می‌کنند و با وجود اینکه در استان‌های خودشان مشکلات بزرگی وجود دارد، اما به کمپین«من دریاچه ارومیه هستم» پیوستند، چون ایرانی اند و نگران ایران هستند. اما تعدادی از همراهان از اینکه این کمپین برای احیای دریاچه ارومیه کوشش می‌کند و حرفی از مشکلات دیگر مانند خشک‌شدن هامون و بختگان و گاوخونی و مرداب انزلی نمى زند، ناراضى هستند و البته حق هم دارند چون این نگرانی در مورد تمام تالاب‌ها و دریاچه‌ها وجود دارد. در حالی که که فرهنگسرای جوان ارومیه همت کرد و پیشقدم شد و جوانان ارومیه را به حمایت از دریاچه فرا خواند و سپس از من دعوت کرد و خواست حامی دریاچه شوم. و من هم با کمال میل پذيرفتم. 

معتقدم وقتی همه ما مردم برای احیای دریاچه ارومیه دست در دست هم بگذاريم، به يقين باهم برای احیا و نجات دیگر دریاچه هاو تالاب‌ها و مشکلات دیگر مانند هجوم ریزگردها و... همچنان در کنار هم خواهیم ماند و کوشش خواهیم کرد تا همه مشکلات سرزمینمان را حل کنیم.پس خواهش می‌کنم حالا که یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار نفر با یکدیگر همصدا شديم و در کنار هم هستیم، این همدلی را به فال نیک بگیریم، کوشش کنیم و از دیگرانی که هنوز به ما نپیوسته اند دعوت کنیم تا با ما همصدا شوند.

بدون تردید هیچ تلاشی بیهوده نخواهد بود.همانطور که روز اول یک عده گفتند نمی‌توانند در سایت امضای الکترونیکی کنند، بنده از دوستان ستاد احیای دریاچه ارومیه درخواست کردم یک سامانه پیامکی رايگان راه اندازی کنند تا كسانى که امضای الکترونیکی برایشان دشوار است، پیامک ارسال کنند.

بنابراین از اين پس می‌توانید عدد ۱ را به شماره۳۰۰۰۷۰۴۰ پیامک کنید. این سامانه به کمک رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و وزیر محترم ارتباطات مجانی شده است. هرچند در ابتدای راه اندازی این سامانه چند نفر از همراهان خبر دادند که برای هر پیامک ۱۱ تومان از حساب آنها کسر می‌شود، بنابراین با ستاد احياى درياچه تماس گرفتم و معلوم شد راه اندازی سامانه پیامکی رايگان به این سادگی‌ها امکان پذیر نیست.

بنابراين، موضوع را با سرکار خانم ابتکار و سرکار خانم امانی در میان گذاشتم و خانم ابتکار بى درنگ از جناب دکتر واعظی، وزیر محترم ارتباطات خواهش کردند تا ترتیبی بدهند که اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل، پیامک‌های این کمپین را به صورت رايگان ادامه دهند و خوشبختانه این مهم انجام شد. این اقدام خوشبختانه حاوی این پیام بود همه به خاطر حمایت سراسری شما و احیای دریاچه ارومیه بسیج شدند و گره گشایی می‌کنند.اما تا پيش از رايگان شدن، مبلغی بابت ارسال پیامک‌ها جمع شده است.می خواهم بااجازه آنهايى که پول پیامک‌ها را پرداخت کردند،از ستاد بخواهم برابر همین مبلغ را صرف یک امر خیر کنیم تا در کنار احیای دریاچه ارومیه بتوانیم یک اقدام مثبت دیگر نیز انجام دهیم.فراموش نکنیم که دولت به تنهایی نمی‌تواند این مشکلات را حل کند و ما باید در کنار یکدیگر از وقوع این فجایای زیست محیطی جلوگیری کنیم.

* بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی:۰
انتشار یافته: ۲
عامری فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
0
1
این بار اینجانب در مهر ماه نود وپنج گشتی در دریاچه وحوضه آن انجام دادم متاسفانه باید بگویم نظر دکتر کردوانی درست است .
اکثر در ختان غیر مثمر حوضه خشک شده بودند ودر باغات هم نشانه های اضمحلال دیده می شد .مردمان منطقه از بی آبی می نالیدند ایده آلشان برگشتن به میزان مصرف گذشته بود!! با این آشفتگی الگوی کشت حوضه .حرف آخر را بارندگی خواهد زد تا چند سالی مرگ کل حوضه عقب بیفتد .مگر اینکه کلا کشت وکار در حوضه برای دهها سال متوقف گردد.تا از طوفان نمک مصون ماند و آب شربی برای جلوگیری از مهاجرت ساکانان حوضه ،تنوع زیستی ودامداری وپرورش طیور ...باقی بماند.
امیدوار تحلیل من غلط از آب در بیاد
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
0
0
ممنونم ازت که به فکر ایرانی .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین