کد خبر: ۳۲۸۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۲
اخیرا کمپینی برای حمایت از دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور به راه افتاده که خوشبختانه هنرمندان و ورزشکاران بزرگ کشورمان مانند خانم الهام پاوه‌نژاد، مهتاب كرامتى، بهاره رهنما، شبنم مقدمى، پرويز پرستويى، امير آقايى، عموفيتيله‌اىها، سعيد معروف و بسيارى ديگر از همكاران و دوستان و همراهان از این کمپین حمایت کرده و در شبکه‌های مجازی آن را به اشتراک گذاشته‌اند.
رضا کیانیانزیست بوم/رضا کیانیان*: اخیرا کمپینی برای حمایت از دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور به راه افتاده که خوشبختانه هنرمندان و ورزشکاران بزرگ کشورمان مانند خانم الهام پاوه‌نژاد، مهتاب كرامتى، بهاره رهنما، شبنم مقدمى، پرويز پرستويى، امير آقايى، عموفيتيله‌اىها، سعيد معروف و بسيارى ديگر از همكاران و دوستان و همراهان از این کمپین حمایت کرده و در شبکه‌های مجازی آن را به اشتراک گذاشته‌اند.

پس از چند روز حدود ۶۶۲ تن هشتگ «من دریاچه ارومیه هستم» را در صفحات خود به اشتراك گذاشتند، ولى فقط چهل هزار نفر، دو دقيقه وقت صرف كردند به سايت مورد نظر مراجعه کرده و این طرح را امضا کردند.جالب است که تقريبا تمام لايك كننده‌ها موافق بودند كه بايد زندگى را به درياچه برگردانيم، اما حتی چند دقيقه وقت نگذاشتند تا امضاى خود را ثبت كنند.موضوع جایی خنده دار می‌شود که چند سال پيش كه گفتند ثبت‌نام الكترونيكى كنيد و ماهى چهل و پنج هزار تومان بگيريد، چه سر و دست‌ها که نشکستیم تا به هر قيمتى شده ثبت نام کنیم و از قافله دریافت یارانه جا نمانیم.

حتى بعضى مغازه‌ها كار و زندگى را رها كردند و پول مى‌گرفتند و بقيه را ثبت نام مى كردند.چندى نگذشت كه آن چهل و پنج هزار تومان‌ها باعث تورم شد و چند برابرش از جیب مان بيرون كشيده شد و هنوز هم داريم تقاص آن عدم دور انديشى را پس مى دهيم.اما فراموش نکنیم که نابودى درياچه اروميه برابر خواهد بود با نابودى بخش بزرگى از كشور و پيامدهاى آن، توفان هاى شن و نمك و در نتيجه نابودى كشاورزى و آلوده‌شدن هوا از آذربايجان تا قزوين و درنتیجه مهاجرت هاى بزرگ، گرانى و قحطى و ... كه قطعا ضرر آن بيشتر از ماهى چهل و پنج هزار تومان خواهد بود.

در این بین برخی از افراد بنده را یاد آن شخصیت کارتون گالیور می‌اندازند که در برابر هر اتفاقی می‌گفت: «من مى دوووونم ...نه ! نمی‌شه! من می‌دونم!» الان هم من و شما هر کاری می‌کنیم مى گويند « نمی‌شه... فایده‌ای نداره... ممکن نیست... خب بعدش چی؟! و...» اما بنده همیشه بر این باور بوده و می‌گویم«هیچ تلاشی بی‌ثمر نخواهد بود» اما آنها می‌گویند«هر تلاشی بی‌ثمر است!»هیچ کاری نمی‌کنند و بقیه را هم از کارهايشان ناامید می‌کنند، گویی خدمتگزار بی‌جیره و مواجب دشمن خودشان  شده اند.

اما هر انسانی باید  اگر با کاری مخالف هم است، در برابرش با کاری موافق باشد. اما انگار ما اساسا با کارکردن مخالف هستیم. به هر حال باید قدمی برداشت، کاری هر چند کوچک انجام داد.جمع شدن یک میلیون امضا کار کوچکی نیست. یک میلیون نفر همصدا؛ فریاد بزرگی است و اتفاقات خوبی خواهد افتاد. بی‌عملی و نا امیدی، کمک به تفکری است که دریاچه‌ها و تالاب‌های ایران را می‌خشکاند.پس لطفا عدد یک را به شماره ۳۰۰۰۷۰۴۰ پیامک کنید و خواستار برگرداندن زندگی به دریاچه‌ها و تالاب‌های ایران به ویژه دریاچه ارومیه شوید.اگر هر فرد از دو نفر بخواهد که با او همصدا شوند، بدون شک همدلی و یکپارچکی و اتحاد میان ما شکل می‌گیرد.

* بازیگر سینما و تلویزیون

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین