به‌روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
کد خبر: ۳۲۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵
رییس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون پنج هزار هکتار از منطقه درگیر هجوم ملخ های آسیایی شده که اکیپ های مبارزه و سم پاشی در تلاش هستند از پیشروی این آفت جلوگیری کنند.
زیست بوم: رییس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون پنج هزار هکتار از منطقه درگیر هجوم ملخ های آسیایی شده که اکیپ های مبارزه و سم پاشی در تلاش هستند از پیشروی این آفت جلوگیری کنند.

رضا نجفی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: دو اکیپ مبارزه سم پاشی در استان بود که با توجه به شرایط تالاب و امکان تخم گذاری سریع ملخ ها در تالاب سه اکیپ دیگر نیز از تهران درخواست شد.

وی با اشاره بر اینکه توفان مانع از سم پاشی به اراضی شده بود تصریح کرد: امروز ساعت پنج صبح که توفان آرامتر بود کار سم پاشی قسمتی از تالاب با کمک اکیپ های سم پاشی انجام شده است.

نجفی با بیان اینکه از یک هفته پیش که هجوم ملخ ها در تالاب دیده شده کارشناسان نباتات استان به منطقه اعزام شده اند افزود: این ملخ ها از افغانستان وارد ایران شده اند که پس از 24 ساعت از اعلام این خبر رییس سازمان حفظ نباتات کشور به استان آمدند و پس از تایید نوع ملخ آسیایی، کار سم پاشی و مقابله با این ملخ ها جدیت در حال پیگیری است.

وی خاطر نشان کرد: سم هایی که برای سم پاشی با این آفات به کار می رود هیچ گونه ضرری برای محصولات آنجا به وجود نخواهد آورد.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین