کد خبر: ۲۹۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۵
خواب شبانه ممکن است مهم‌ترین بخش روز ما باشد و اگر خوب انجام شود بدن ما را برای انجام میلیون‌ها کاری که در "تو دو لیست" فردایمان قرار دارد آماده می‌کند. اما همیشه هم همه چیز به این آسانی نیست و خیلی وقت‌ها مغز ما به این راحتی‌ها به فرمان "بخواب" ما گوش نمی‌دهد!
زیست بوم - بهداشت و سلامت: این پنج نکته به شما کمک می‌کند تا یک خواب عالی شبانه داشته باشید و فردا جهان را در تسخیر خود قرار دهید!


در طی روز ورزش کنید


یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن یک خواب عمیق و عالی شبانه و البته یک بدن سرحال در روز بعد داشتن حداقل نیم ساعت تمرینات ورزشی در طی روز است. برای داشتن یک خواب عالی بهترین زمان برای ورزش ساعات پایانی بعدازظهر و ابتدای غروب است. در این حالت بدن شما حرارت بالایش را تا زمانی که به رختخواب می‌روید حفظ کرده و یک خواب عالی شبانه به شما هدیه می‌کند. جوری که به بستر نرفته غرق خواب می‌شوید!


کارهای مربوط به دقایقی قبل از خواب

داشتن یک ساعت خواب مشخص و اهمیت به فضای شخصی قبل از خواب به داشتن یک خواب عالی شبانه کمک می‌کند. سعی کنید قبل از خوابیدن سی دقیقه را به فضای شخصی‌تان اختصاص بدهید. لپ‌تاپ، تبلت و تلفن همراهتان را خاموش کنید، چند حرکت کششی آرام‌بخش انجام دهید، کتاب بخوانید و یا هر کار دیگری که بیشتر آرامتان می‌کند. کاملا مطمئن شوید که اتاقتان عاری از نورهای مزاحم است و از همه مهم‌تر اینکه به یک موزیک آرام‌بخش گوش دهید. نرم‌افزارهایی مانند Quick Sleep به شما کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر به خواب بروید.
 

افکارتان را بنویسید

یکی از جذاب‌ترین راه‌ها برای داشتن یک خواب عالی بر روی کاغذ آوردن افکار و احساسات شماست. یک دفتر یادداشت در کنار تختتان داشته باشید و تمامی افکار شناور در سرتان را بر روی آن بیاورید. لازم نیست سعی کنید درست و اصولی بنویسید و یا خودتان را درگیر قواعد نوشتاری کنید، تنها سعی کنید تمام خشم‌ها، نگرانی‌ها و استرس روزانه‌تان را بر روی کاغذ آورده و از شرشان راحت شوید و ذهنتان را برای خواب رها و آزاد کنید. نوشتن یک "تو دو لیست" برای روز بعد هم یک فکر عالی است.چای بابونه بنوشید

یکی از معجزاتی که طبیعت برای بهتر خوابیدن به ما هدیه کرده چای بابونه است. اگر بتوانید از ساعت دوی بعدازظهر از خوردن هر گونه کافئینی خودداری کرده و قبل از خواب خودتان را به یک فنجان چای خوش‌طعم بابونه مهمان کنید، آن‌وقت خواهید دید که چگونه خواب به راحتی مهمان چشمانتان می‌شود و شما را با خود به سرزمین رویاها می‌برد!


برنامه ریزی روز بعد

یکی از چیزهایی که باعث می‌شود قبل از خواب افکار پریشان به سراغتان بیاید و نگذارد با آرامش بخوابید نگرانی برای روز بعد است. "نکند فردا به جلسه‌ام دیر برسم؟"، "نکند خواب بمانم؟"، "فردا چی بپوشم؟"، "وسایلم را آماده کرده‌ام یا نه؟" و از این قبیل سوالات که ذهنتان را از یک تا بی‌نهایت دقیقه مشغول می‌کند. بهترین راه برای رهایی از این افکار این است که تا جای ممکن برای روز بعدتان آماده شوید، برای لباس‌هایی که می‌خواهید بپوشید تصمیم بگیرید، ناهارتان را آماده و کنار بگذارید، کیف‌دستی‌تان را مرتب کرده و حتی باک بنزین ماشینتان را پر کنید تا با خیالی آسوده به بستر بروید.

منبع: زیست بوم - منابع اینترنتی
 
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین