کد خبر: ۲۶۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۹
در ایام برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، مناظره های داغ محیط زیستی برگزار می شود.
زیست بوم: در ایام برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست ، مناظره های داغ محیط زیستی برگزار می شود.

به گزارش زیست بوم، مجید فدایی رییس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با اعلام این مطلب اظهار داشت: آلودگی هوای کلانشهرها ، پیامدهای محیط زیستی احداث جاده در مناطق حفاظت شده، طبیعت گردی در مناطق حفاظت شده و پیامدهای سدسازی و طرح های انتقال آب بین حوزه ای، از مهمترین موضوعات مناظره در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست است که با حضور صاحبنظران، کارشناسان و مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست توسط دانشگاه محیط زیست برگزار می شود.مجید فدایی

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: برگزاری این مناظره ها با هدف ظرفیت سازی فرهنگی و اطلاع رسانی در این حوزه طراحی شده که یکی از جذابیت های نمایشگاه و تفاوت آن با دوره های قبلی است.

فدایی تاکید کرد: فعالان این حوزه ها می توانند در این مناظره ها مشارکت فعال داشته باشند.

رییس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست،  در خصوص حضور مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در نمایشگاه نیز گفت: دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مانند پارک های علم و فناوری با ارائه یافته های جدید علمی و پژوهشی و ترغیب شرکتهای دانش بنیان در خصوص ارائه دستاوردها و نتایج ارزشمند پژوهش های محیط زیستی در این نمایشگاه حضور مي يابند.

فدایی همچنین اعلام کرد: در طول برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست کارگاه های تخصصی رایگان برای شرکت کنندگان،علاقمندان و دانشجویان محیط زیست  برگزار می شود.

به گفته وی، به شرکت کنندگان در این کارگاههای آموزشی از سوی معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست گواهینامه اعطا می شود.

رییس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست،  مدیریت ریزگردها، پایش صنایع، اخلاق محیط زیستی ، مدیریت پسماند، اکوتوریسم ، مدیریت منابع آب و  زندگی در شرایط سخت را از جمله کارگاههای تخصصی این دوره از نمایشگاه محیط زیست عنوان کرد.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور سازمان‌ها، نهادها ، تشکل های مردمی زیست محیطی و صنایع و شرکت های مرتبط با محیط زیست با شعار "اقتصاد سبز اقتصاد مقاومتی" از 2 تا 5 اسفند ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.
منبع: زیست بوم
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین